Novinky a příběhy z vodního světa

V tomto blogu pro vás píšu  informace o pořádaných akcích, články o lidském zdraví a nemoci a taky různé příběhy, se kterými se setkávám. 

Pokud by vás zajímalo nějaké téma, které tady není uvedeno – kontaktujte mě. Můžeme se domluvit na konzultaci nebo mě můžete inspirovat k sepsání dalšího článku.

V říjnu proběhl ve Zlíně první certifikovaný kurz WATSU BASIC pro začátečníky. Všichni účastníci udělali velký pokrok ve své schopnosti pracovat s tělem v teplé vodě. Někteří budou pokračovat dalšími kurzy pořádanými spolkem Watsu for Health.

Já jsem si vyzkoušela roli asistentky a zjistila jsem, že mě to baví.

Chystáte se k zubaři a bojíte se? Čeká vás nepříjemný zákrok a máte obavy z toho, jak se vám to bude hojit? Míváte  potíže s tinitem, bolestmi hlavy nebo krční páteří? Pak je tento článek právě pro vás.

To mě zajímá

V listopadu loňského roku byly naše kolegyňky z Watsu for health pozvány do pořadu Duše K a povídaly si s Jaroslavem Duškem o naší společné vášni – WATSU.

Duše K o WATSU

Festival Pohyby vody v Rožnově pod Radhoštěm

WATSU - LÉČIVÁ VODNÍ BEZTÍŽ

V Rožnově pod Radhoštěm jsem na festivale povídala o WATSU. Stále ještě je spousta lidí, kterým by WATSU mohlo prospívat a nevědí o něm.

Záznamy z programu včetně mojí přednášky jsou k dispozici u pořadatele akce.

Den WATSU ve Zlíně

WATSU Zlín

Na Dni WATSU ve Zlíně bylo živo. Ukázky zdarma pro veřejnost, dobré občerstvení, spousta milých lidí.

Děkujeme sponzorům a podporovatelům.

Více se dočtete na webo spolku Watsu for health.

 

Toto je příběh, který slýchám v různých obměnách opakovaně: „V dětství jsem chodila na kurzy plavání. Bylo to fajn, až do doby, kdy jsem jednou nechtěla skočit šipku, protože jsem se bála, nešel mi nový styl plavání nebo něco jiného.… – a sportovně založený trenér mě proti mojí vůli shodil do vody, odstrčil od břehu, když jsem se chtěla chytit… atd. Je to již několik desítek let. Od té doby mám problém ponořit hlavu do vody, bojím se vody,   nedokážu se uvolnit a užít si plavání.“

číst dále

Začalo to 23. 10. 2021 odpoledne. Vím to přesně, protože jsem ten den měla 50. Narozeniny. Slavila jsem je svojí milovanou prací – WATSU  v bazéně hotelu Valnovka u Prahy. Po skončení terapií jsme seděli s přáteli v restauraci u jídla. S Ivanou jsme spřádaly plány na další léto – nějaký odpočinkově zajímavý program pro skupinu lidí na Ischii.  Více

Dnešní doba je náročná úplně pro všechny. Po několika letech covidového stresu jsme si všichni mysleli, že teď už bude klidněji, ale není. Všude jsou zprávy o válce, která je nepříjemně blízko, a o lidech, kteří sem přijíždějí a potřebují pomoc.

číst dále

Lidé ke mně přicházejí a ptají se, jak funguje kraniosakrální biodynamická terapie a s čím jim může pomoci. Často mají různé problémy, které postupně narůstaly desítky let.

 

více

Asi si říkáte, že to je zvláštní nadpis a o čem ten článek vlastně je?

Přestože je článek zařazen mezi novinky, vápenatka mnohohlavá (physarum plasmodium) žádnou novinkou není. Pravděpodobně ani na svých zvycích za posledních několik milionů let nic nezměnila. Vápenatka mnohohlavá je primitivní životní forma – hlenovitá/slizká plíseň.

číst dále

Dlouhé týdny a měsíce jsme byli zavření, nosilI jsme roušky, někteří prodělali Covid. A teď mají problémy s dýcháním, úzkosti, deprese a různé jiné postcovidové stavy.

 Plícím, bránici a orgánům s bránicí spojeným (například srdce) velmi prospívají také různé druhy dechových cvičení. Nejstarší, nejjednodušší a pravděpodobně i nejrozšířenější dechové cvičení je ZPĚV.

číst dále

Tento příběh je trochu starší. Je to příběh dvou zdánlivě nesouvisejících oborů – pedagogiky Marie Montessori a kraniosakrální biodynamiky.

Italská lékařka Dr. Marie Montessori (1870–1952), zakladatelka vzdělávacího a výchovného konceptu nesoucího její jméno, a americký lékař Dr. William Garnier Sutherland (1873–1954), zakladatel kraniosakrální terapie, žili ve stejné době.

číst dále

Poslední dobou kolem sebe mám plno lidí, kteří mají současnou virózu, nebo se z ní vyléčili, ale zůstaly jim následky – ztráta čichu, problémy s dýcháním, nespavost, únava, bolesti kloubů, svalů, bolesti hlavy, deprese, úzkosti, změny v menstruačním cyklu, trávící potíže, bolest na hrudi nebo bolest žaludku a jiné. Někdy následné potíže odezní po krátké době samy, ale jindy přetrvávají a je to nepříjemné. Co s tím?

číst dále

Krční páteř je úžasný dokonalý systém, který nám umožňuje pohybovat hlavou různými směry a zároveň bezpečně chrání míchu, nervy, tepny a ostatní důležité tkáně. Souvisí s centrálním nervovým systémem, oběhovým a lymfatickým systémem, svaly, fasciemi, páteřní durou mater atd.

číst dále

Pánevní dno je základna, ze které vychází naše vzpřímené držení těla a o kterou se celé tělo opírá. Nese velkou zátěž – fyzickou (naše tělo) a často i emocionální. Obsahuje důležité orgány, fascie, kosti, klouby, vazy.

číst dále

.