Novinky a příběhy z vodního světa

Můj gospelový příběh

Jak to začalo

Začalo to 23. 10. 2021 odpoledne. Vím to přesně, protože jsem ten den měla 50. Narozeniny. Slavila jsem je svojí milovanou prací – WATSU v bazéně hotelu Valnovka u Prahy. Po skončení terapií jsme seděli s přáteli v restauraci u jídla. S Ivanou jsme spřádaly plány na další léto – nějaký odpočinkově zajímavý program pro naše klienty na Ischii. Aby zrelaxovali, uvolnili tělo i mysl a nabrali sil do dalších dní. Úplně jsem se viděla, jak pijeme kafe s výhledem na moře.

Ten den mi od rána chodily přáníčka k narozeninám. A právě v tu chvíli mi zabzučel mobil a přišlo mi nazpívané přáníčko od Thierry Francois, se kterým jsem se kdysi seznámila na gospelové škole ve Zlíně a občas si napíšeme.

ISCHIA GOSPEL SUMMER
Ischia

Od nápadu k akci

A v tu chvíli to přišlo: „Co kdybychom tam udělaly kurz gospelů?“

Ivana koukala a Martina nadšeně kývala hlavou a přihlásila se jako první účastník.

Začali jsme vymýšlet, plánovat, domlouvat. Pak se nějakou dobu nedělo nic moc. Lidé se báli plánovat, protože nevěděli, jestli budou moci cestovat. Svět se rychle měnil, nikdo nevěděl, jestli budeme léto trávit ve zdraví a v míru. Měli jsme jen pár přihlášených.

Měsíc před akcí začalo svítit slunce, uvolnila se pravidla cestování, já podpořila propagaci a přijala pár dalších přihlášek. Nakonec jsme vyrazili v počtu celkem 23 účastníků zájezdu. Ano, je to stejné číslo jako datum mých narozenin. Další z mých šílených nápadů se stal skutečností.

Naše skupinka složená z čechů, francouzských švýcarů a úžasného francouzského lektora a dirigenta Thierry Francois našla funkční způsob komunikace s pomocí tlumočení mojí báječné 18-tileté dcery. Na ostrově nám moc pomohla Hanka z místní cestovní kanceláře LOSTAR. Rodinný hotel Villa Rita byl útulným a lidsky moc příjemným místem. Shodli jsme se, že se cítíme, jako bychom byli na návštěvě u rodiny.

Theirry Francois - the lector and dirigent
workshop gospelů v Itálii na ostrově Ischia

Akce byla vydařená: raní cvičení, WATSU, výlety po ostrově, plavba lodí, zpěv, přátelství, setkávání různých lidí. Mám ráda ty odlišnosti, když se setkávají lidé z různých prostředí.

Závěrečný koncert byl VELKOLEPÝ. Skvělá nálada, atmosféra.

Po návratu domů jsme si řekli, že v projektu budeme pokračovat a brzy začneme plánovat, jakou podobu bude mít naše akce příští rok.

A co vy? Taky máte šílené nápady? A jdete do jejich realizace?

.