KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE
Zlín, Praha

CO TO JE?

  • Kraniosakrální terapie vznikla z klasické medicíny. V minulém století ji začali úspěšně používat američtí lékaři Dr. Villiam G. Sutherland, Dr. Rollin E. Becker a další. Je to velmi jemná technika obnovy zdraví, vitality a rovnováhy v lidském těle.
  • Při pravidelné péči s využitím kraniosakrální terapie dochází k obnově původní rovnováhy, aktivizaci přirozených autoregulačních sil, postupnému odeznívání různých tělesných nebo psychických obtíží a odstranění jejich fyziologických příčin.

V ČEM NÁS „KRANIOSAKRÁLNÍ MASÁŽ“ PODPOŘÍ A S ČÍM NÁM POMŮŽE?

  • POSÍLENÍ IMUNITY A ZDRAVÍ –  Podpora zdraví po prodělaném onemocnění (například Covid, chřipka, různé virové, bakteriální nebo jiné nemoci). Podpora vnitřní rovnováhy například po očkování – tělo má větší sílu vyrovnat se s novou situací.
  • ÚLEVA PŘI BOLESTECH, CHRONICKÝCH OBTÍŽÍCH A RŮZNÝCH NEMOCECH – tato práce má potenciál pomoci a ulevit při různých akutních i chronických obtížích: migrény, bolesti hlavy, bolesti zad, kloubů, pohybového aparátu.

Dále také: autismus, astma, bronchitis, cerebrální paralýza, deprese, diplopie (dvojité vidění), dmo, enuréza (noční pomočování), epilepsie, exophtalmus (vystoupení oka z očnice), horečka, mentální retardace, ochrnutí obličeje, cukání v obličeji, glaukom (zelený zákal), chřipka, onemocnění oběhového systému srdce, hyperkinetický syndrom, herpes (pásový opar), vysoký krevní tlak, infekční nemoci, zánět spojivek, křeče, meniere syndrome, zápal mozkových blan, Downův syndrom, myopie, neurastenie, záněty středouší, rachitida (křivice), rýma i chronická, zánět nosohltanu, nespavost, motání hlavy (závratě), sinusitis (zánět vedlejších nosních dutin), skolióza, strabismus, struma, hluchota, neuralgie trigeminu, patologické změny páteře

  • PODPORA REKONVALESCENCE PO ÚRAZECH A LÉKAŘSKÝCH ZÁKROCÍCH – Po úraze nebo jakémkoli lékařském zákroku (operace, trhání zubu nebo jiné stomatologické zákroky, atd.) může kraniálka účinně pomoci tělu nalézt novou rovnováhu a vyrovnat se co nejlépe s nově vzniklou situací. Je účinná i jako součást poporodní péče.
  • SOUČÁST PRAVIDELNÉ PÉČE O ZDRAVÍ – TĚLESNÉ I DUŠEVNÍ – Kdo si dopřává pravidelnou kraniosakrální péči, může zaznamenat celkové zklidnění, zlepšení vitality, kondice a radosti ze života. Ideální interval pro pravidelnou preventivní péči o zdraví je 1x měsíčně. Kraniosakrální biodynamika pracuje s celým systémem člověka – fyzickým i psychickým. To, jak se cítíme, souvisí jednoznačně s naším tělem (hormonální rovnováha, aktivace parasympatického nervového systému atd.). Proto je kraniosakrální biodynamika vhodná i jako pomoc při různých psychických obtížích, depresích, úzkostech a podobně.

JAK TO FUNGUJE?

  • Kraniosakrální praktik přiloží ruce na tělo klienta a s pomocí vlastního jemného vytrénovaného vnímání pozoruje cykly a průběh kraniosakrálních rytmů (CRI – kraniosakrální impulz, fluid tide, long tide, dynamický klid). Vnímá také velmi jemné pohyby fascií a dalších tkání. Pomocí metod kraniosakrální práce podpoří tělo klienta v tom, aby našlo rovnováhu a následně samo uvolnilo místa, kde z důvodů osobní historie nedocházelo k volnému pohybu tkání a tekutin (např. stará traumata, jizvy po operacích, úrazech, porodech, následky prodělaných onemocnění atd.). Systém klienta poté najde novou rovnováhu. Celý proces dobíhá ještě několik dní po ukončení kraniosakrálního sezení.

 

Jsem členkou České kraniosakrální asociace.    www.kranio.eu   

PRO KOHO? – Kraniosakrální terapie je vhodná pro lidi všech věkových kategorií včetně těhotných. Ráda pracuji i s dětmi.

JAK PROBÍHÁ? – Klient leží na masážním lehátku oblečený v pohodlném oblečení (pokud možno z přírodních materiálů). Kraniosakrální praktik přikládá ruce na různá místa na těle nebo na hlavě a pomáhá tělu naladit se na vlastní jedinečný rytmus zdraví.

KDE? – Ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka, v Praze v Dejvicích nebo u vás doma

KDY? – Termín je potřeba objednat předem

JAK DLOUHO?

Zlín – 60 minut

Praha – 75 minut

ZA KOLIK?

– Praha: 1 600 Kč

– Zlín: 1 200 Kč, balíček 5 sezení 5 000 Kč

Zlín

Praha

OHLASY KLIENTŮ

Irena Hrnčířová, masérka, Vyškov:

Profesionalita a velmi jemný přístup ke klientovi, který zažijete nejen v jemné náruči při Watsu, ale i kraniosakrální terapii, která je jemná a dynamická zároveň. Do rukou Marcely, jsem se vložila po těžkém úrazu a náročné životní etapě. Každá terapie mě velkým skokem posunula dále k opětovnému navrácení rovnováhy těla i duše. Trpělivou a moudrou terapeutku, jakou Marcela pro mne je, doporučuji každému,

Ettore Guadagnino, učitel, Udine, Itálie:

Marcela je velmi dobrá terapeutka WATSU i kraniosakrální terapie. Měl jsem s ní několik kraniosakrálních sezení, které byly velmi přínosné pro mé chronické bolesti v bederní oblasti zad. Také jsem během minulých let absolvoval mnoho WATSU ošetření a pokaždé to bylo úžasné. Hluboká relaxace a lehkost, jemná hudba na pozadí. Posloupnost jemných protahovacích pohybů a pozic, které by nebyly možné mimo vodu. Nádherný zážitek. Rozhodně Marcelu doporučuji, je velmi profesionální a laskavá!