BLOG - NOVINKY Z VODNÍHO SVĚTA

Zpěv – cesta ke zdraví

V dnešní době přichází spousta klientů s různými obtížemi, které si pořídili v průběhu minulých let. Dlouhé týdny a měsíce jsme byli zavření, nosilI jsme roušky, někteří prodělali Covid. A teď mají problémy s dýcháním, úzkosti, deprese a různé jiné postcovidové stavy.

Jak jsem již psala v jiném článku, v této situaci může pomoci kromě kvalitního jídla a zdravého pohybu i kraniosakrální terapie, WATSU a shiatsu. Plícím, bránici a orgánům s bránicí spojeným (například srdce) velmi prospívají také různé druhy dechových cvičení. Nejstarší, nejjednodušší a pravděpodobně i nejrozšířenější dechové cvičení je ZPĚV. A pokud máme rádi společnost příjemných lidí, tak – sborový zpěv.

Zpěv léčí

Dechová cvičení

Vědci zjistili, že zpívání ve sboru blahodárně upravuje a sjednocuje srdeční rytmus všech zúčastněných zpěváků. Pomalé a kontrolované dýchání, které sborový zpěv vyžaduje, má uklidňující vliv na naši psychiku a také příznivý účinek na zdraví našeho srdce a na celkový zdravotní stav člověka. Do krve se dostane více kyslíku a také oxytocin – hormon štěstí.

Sborový zpěv

Již staré přísloví praví: veselá mysl půl zdraví. Naši předkové dávno věděli, že jeden z nejlepších léků na všechny neduhy je ZPĚV a SMÍCH. Zplna hrdla si zazpívat, v dobré společnosti, na krásném místě – to zní jako dobrý plán na celkovou regeneraci a ozdravění organismu.

Pokud máte rádi temperament černošských gospelů a spirituálů, moře a cestování – zvu vás na týden gospelů a spirituálů na italském termálním ostrově Ischia.

Chci dostávat emailem Novinky z vodního světa.

.