BLOG - NOVINKY Z VODNÍHO SVĚTA

Pětkrát a dost?

proč je potřeba přijít na kraniosakrální terapii opakovaně

pravidelná péče o zdraví

Lidé ke mně přicházejí a ptají se, jak funguje kraniosakrální biodynamická terapie a s čím jim může pomoci. Často mají různé problémy, které postupně narůstaly desítky let.

Je pravda, že kraniosakrální biodynamika je velice účinná metoda, ale taky je pravda, že nejsem Ježíš a nedokážu vyléčit nemocného člověka během 5 minut prostým přiložením rukou.

S pomocí kraniosakrální terapie však mohu vytvořit podmínky, ve kterých se tělo orientuje samo na sebe na své vnitřní zdraví a začne vytvářet novou rovnováhu. Při každém sezení se tělo posune o kousek blíž ke svému ideálnímu zdraví.

Studie 5 sezení - běh na delší trať

Ve škole, kterou studuji – ICSB (švýcarský Institut kraniosakrální biodynamiky)– dostáváme spoustu domácích úkolů. A jedním z nich jsou případové studie. S novým klientem uděláme podrobnější pohovor a vyplníme dotazníky, poté následuje 5 sezení s intervalem 1 – 2 týdny a na konci dostane klient znovu dotazníky k vyplnění. Celý případ zdokumentujeme a pokud je potřeba, konzultujeme s asistenty. A opravdu je vidět rozdíl mezi počátečním a konečným stavem. Některé obtíže se zmírní, jiné zcela vymizí.  Někomu může připadat 5 sezení hodně, ale pokud se jedná o potíže, které jsme si pěstovali desítky let, tak to možná až tak moc není.

Tento formát 5 sezení se mi osvědčil, a proto ho doporučuji i svým klientům. Při 5 návštěvách můžeme udělat kus práce. V případě dlouhodobějších nebo chronických potíží pak klienti pokračují a zakoupí si další sérii. Nebo zařadí kraniálku na seznam věcí, které pravidelně dělají pro svoji pohodu a zdraví, a docházejí dál, i když zrovna neřeší žádné akutní téma. Pravidelná preventivní péče je ideál. Zakoupení série 5 sezení vychází i cenově výhodněji oproti průběžné platbě jednotlivých návštěv.

Kraniosakrální biodynamická terapie
.