BLOG - NOVINKY Z VODNÍHO SVĚTA

V tomto blogu najdete články o lidském zdraví a nemoci.  V jednotlivých textech se snažím jednoduše popsat příčiny problémů a možná řešení.  Kraniosakrální terapie a WATSU mohou pomoci s celou řadou obtíží, přinést úlevu a pomoci s nalezením rovnováhy. Pokud by vás zajímalo nějaké téma, které tady není uvedeno – kontaktujte mě. Můžeme se domluvit na konzultaci nebo mě můžete inspirovat k sepsání dalšího článku.

Lidé ke mně přicházejí a ptají se, jak funguje kraniosakrální biodynamická terapie a s čím jim může pomoci. Často mají různé problémy, které postupně narůstaly desítky let.

 

více

Dnešní doba je náročná úplně pro všechny. Po několika letech covidového stresu jsme si všichni mysleli, že teď už bude klidněji, ale není. Všude jsou zprávy o válce, která je nepříjemně blízko, a o lidech, kteří sem přijíždějí a potřebují pomoc.

číst dále

Asi si říkáte, že to je zvláštní nadpis a o čem ten článek vlastně je?

Přestože je článek zařazen mezi novinky, vápenatka mnohohlavá (physarum plasmodium) žádnou novinkou není. Pravděpodobně ani na svých zvycích za posledních několik milionů let nic nezměnila. Vápenatka mnohohlavá je primitivní životní forma – hlenovitá/slizká plíseň.

číst dále

Dlouhé týdny a měsíce jsme byli zavření, nosilI jsme roušky, někteří prodělali Covid. A teď mají problémy s dýcháním, úzkosti, deprese a různé jiné postcovidové stavy.

 Plícím, bránici a orgánům s bránicí spojeným (například srdce) velmi prospívají také různé druhy dechových cvičení. Nejstarší, nejjednodušší a pravděpodobně i nejrozšířenější dechové cvičení je ZPĚV.

číst dále

Tento příběh je trochu starší. Je to příběh dvou zdánlivě nesouvisejících oborů – pedagogiky Marie Montessori a kraniosakrální biodynamiky.

Italská lékařka Dr. Marie Montessori (1870–1952), zakladatelka vzdělávacího a výchovného konceptu nesoucího její jméno, a americký lékař Dr. William Garnier Sutherland (1873–1954), zakladatel kraniosakrální terapie, žili ve stejné době. Oba dospěli k podobným závěrům, které aplikovali v různých oborech: Marie Montessori ve školství a Dr. Sutherland ve zdravotnictví.

číst dále

Toto je příběh, který slýchám v různých obměnách opakovaně: „V dětství jsem chodila na kurzy plavání. Bylo to fajn, až do doby, kdy jsem jednou nechtěla skočit šipku, protože jsem se bála, nešel mi nový styl plavání nebo něco jiného.… – a sportovně založený trenér mě proti mojí vůli shodil do vody, odstrčil od břehu, když jsem se chtěla chytit… atd. Je to již několik desítek let. Od té doby mám problém ponořit hlavu do vody, bojím se vody,   nedokážu se uvolnit a užít si plavání.“

číst dále

Poslední dobou kolem sebe mám plno lidí, kteří mají současnou virózu, nebo se z ní vyléčili, ale zůstaly jim následky – ztráta čichu, problémy s dýcháním, nespavost, únava, bolesti kloubů, svalů, bolesti hlavy, deprese, úzkosti, změny v menstruačním cyklu, trávící potíže, bolest na hrudi nebo bolest žaludku a jiné. Někdy následné potíže odezní po krátké době samy, ale jindy přetrvávají a je to nepříjemné. Co s tím?

číst dále

Krční páteř je úžasný dokonalý systém, který nám umožňuje pohybovat hlavou různými směry a zároveň bezpečně chrání míchu, nervy, tepny a ostatní důležité tkáně. Souvisí s centrálním nervovým systémem, oběhovým a lymfatickým systémem, svaly, fasciemi, páteřní durou mater atd.

číst dále

Pánevní dno je základna, ze které vychází naše vzpřímené držení těla a o kterou se celé tělo opírá. Nese velkou zátěž – fyzickou (naše tělo) a často i emocionální. Obsahuje důležité orgány, fascie, kosti, klouby, vazy.

číst dále

.