BLOG - NOVINKY Z VODNÍHO SVĚTA

Imunita, viróza, chřipka a zdraví

Co s následky po Covidu?

Poslední dobou kolem sebe mám plno lidí, kteří mají současnou virózu, nebo se z ní vyléčili, ale zůstaly jim následky – ztráta čichu, problémy s dýcháním, nespavost, únava, bolesti kloubů, svalů, bolesti hlavy, deprese, úzkosti, změny v menstruačním cyklu, trávící potíže, bolest na hrudi nebo bolest žaludku a jiné. Někdy následné potíže odezní po krátké době samy, ale jindy přetrvávají a je to nepříjemné. Léčení následků po Covidu je v současnosti časté téma i častý dotaz v různých diskuzích.

postcovidový syndrom - kraniosakrální terapie

Co s tím?

Samozřejmě nejlepší je použít staré známé prostředky: dostatek spánku, zdravé jídlo, pohyb na čerstvém vzduchu. Ale někdy to nestačí. Na různé potíže si pak můžeme vzít prášek od bolesti, prášek na spaní a podobě. Ale tím se problémy neřeší. Navíc v případě setrvávajících problémů s dýcháním, chronické únavy, ztráty čichu atd ani žádné konkrétní prášky neexistují. Často je pak potřeba hledat alternativní řešení, ideálně nějaký celostní přístup, který pomůže organismu po prodělané nemoci navrátit se do rovnováhy a člověk si může znovu plně užívat života.

Jednou z možností je kraniosakrální terapie. Je to klasická celostní metoda obnovy zdraví a rovnováhy v těle.  Nefunguje tak rychle, jako prášek od bolesti. Využívá jiné principy,  její účinky jsou někdy pomalejší, ale zato trvají déle. Kraniosakrální biodynamická terapie podpoří zdraví, které je v těle přítomno. Tělo si pak následně uvnitř „udělá pořádek“ po svém. A postupně, někdy pomalu, někdy rychle, samo napraví to, co potřebuje a může. Člověk se pak svým vlastním tempem a způsobem vrátí ke svému původnímu zdraví.

Ideální je najít si svého kraniosakrálního terapeuta někde ve svém okolí. K tomu vám může pomoci seznam kraniosakrálních praktiků na webu České kraniosakrální asociace.

Pokud jste z okolí Zlína nebo Prahy, můžete mě kontaktovat a domluvit si úvodní schůzku.

Kraniosakrální terapie Zlín

Chci dostávat emailem Novinky z vodního světa.