AQUAMARCELA - LOGO

Naladění srdce - podpora zdraví a imunity

Moji milí, mám pro vás mám speciální dárek.

Slyšeli jste někdy o koherenci srdce?
Je to něco, co mě fascinuje. Jednoduché, praktické, funkční.
 

Vysvětlení pro ty, co to mají rádi jednoduché:

Na nahrávce je něco jako meditace. Když si ji budete pouštět, budete se cítit lépe, budete klidnější, zdravější, vitálnější, odolnější vůči virům, bacilům a jiným potvorám.

Vysvětlení pro ty, co rádi čtou souvislosti a informace:

 
Koherence srdce – tedy sladění mozkových buněk, které máme v srdci s těmi, co máme v mozku a vlastně i s celým tělem.
 
Princip je jednoduchý a zároveň fascinující. Je možné se na něj podívat ze 3 různých úhlů pohledu:
 
  1. Fyzika – nejnovější výzkumy fyzikálních vlastností vody zjistily, že molekuly vody v kapalném stavu za určitých okolností vytváří harmonickou organizovanou strukturu. Vědci zkoumali a měřili. Vysílali k vzorku vody emoce a pak se na ni dívali přístrojem. Zjistili, že v případě emocí, které považujeme za pozitivní, molekuly vody vytvářely organizované struktury podobné mandalám nebo vločkám. Nejhezčí mandaly vznikaly v souvislosti se slovy láska a vděčnost. V případě emocí a slov, které považujeme za negativní (zlost, nenávist) byla organizace molekul vody chaotická, neuspořádaná.
Naše tělo je z velké části voda. Působí to i na nás.
  1. Celostní medicína – výzkumy těla a mozku prokázaly, že pokud je naše mysl orientovaná na pozitivní myšleny, vytváří pozitivní představy a obrazy. Tělo pak vytváří ty správné hormony, mysl je klidná, tělo má kapacitu regenerace a obnovy. Posiluje se vitalita a imunita
  1. Spiritualita – prakticky ve všech duchovních směrech je kladen důraz na zpomalení, lásku a vděčnost. Ideálně pravidelně každý den ve stejnou dobu. Na tomto principu funguje většina náboženství. Není však nutné vstupovat do nějaké náboženské organizace. Tento princip můžeme využívat v klidu doma, bez církví nebo duchovních učitelů. (Nic proti nim, kdo chce, ať chodí dál do svého kostelíka.) 

Co s tím mám dělat?

Na nahrávce je něco jako meditace. Potřebujete chvíli klidu. Usaďte se nebo si lehněte.
 
Máte několik možností:
  1. Poslouchat nahrávku tak, jak je
  2. Něco podobného si nahrát vlastním hlasem a poslouchat sami sebe
  3. Pokud si zapamatujete hlavní myšlenky a postup a troufnete si, můžete si podobné cvičení časem dělat v tichosti, bez nahrávek
  4. Být kreativní a vymyslet si vlastní variaci 😊
 
Pokud chceme změnit nějaký svůj zvyk, nebo zvyk svého těla, je dobré dělat tuto novou věc dostatečně dlouho, až si na ni zvykneme a tělo ji přijme za běžnou.
Pokud se každý den na chvilku vědomě zastavíte, zpomalíte a zkusíte tuto nebo podobnou meditaci, vychodíte si ve své mysli a svém těle nové cestičky, vytvoříte nová synapse neuronů a nové stereotypy, tělo se začne pozvolna chovat novým způsobem.

Doporučuji 3 týdny – 21 dnů. To je optimální doba pro to, abychom si vytvořili nový zvyk.